Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 11-17 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
24.01.2021
❤️ Blíží se Valentýn ❤️
Už víte čím letos obdarujete svoji milovanou polovičku? Ikdyž všichni v ČR slavíme raději 1. Máj, tak i na Valentýna není špatné obdarovat svoji lás... číst celé
23.01.2021
Vítejte milovníci stylu a krásných šperků :-)
Právě jsme pro váš spustili eshop! číst celé
23.01.2021
Denně novinky
Aktuálně vkládáme nové produkty denně !  číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
20.02.2021 Rady a návody
Jak pečovat o své šperky?
Ať si koupíme obyčejnou bižuterii nebo drahou značkovou - o obojí musíme pečovat stejně. číst celé
22.12.2018 Tip na dárky
Valentýn
❤️ Blíží se Valentýn ❤️ číst celé
21.12.2018 Rady a návody
Jak poznat originál?
Pár rad a návodů jak poznat, že kupujete originál číst celé
Zobrazit všechny články
Nepropásni novinky, akce a slevy! Zaregistruj se!

Vše budeš vědět první! Můžeš se kdykoli odhlásit. 

Údržba

 

O zakoupené kousky je potřeba pečovat, aby byly stále krásné. 

BIŽUTERIE - neznačková bižu - Vyhněte se kontaktu s vodou. Když už se nějaký kousek namokří - ihned vysušte. Neuchovávejte ve vlhkém prostředí jako jsou koupelny atd. Nejlépe uložte do šperkovnice. Takto uchováte co nejdéle své kousky jako nové. 

ZNAČKOVÁ BIŽUTERIE - platí u ni to stejné co u neznačkové - Vyhněte se kontaktu s vodou. Když už se nějaký kousek namokří - ihned vysušte. Neuchovávejte ve vlhkém prostředí jako jsou koupelny atd. Nejlépe uložte do šperkovnice. Takto uchováte co nejdéle své kousky jako nové.

HODINKY - většinou jsou vyrobené z nerezové oceli, která je odolná, ale zbytečně je nevystavujte velkému množství vody - popř. dodržujte pokyny výrobce - o voděodolnosti. Na pozlacené kousky - tzn. žluté a růžové zlato - obzvlášť pečlivě opatrujte a nevystavujte zbytečně vlhkosti. 

KAMÍNKY SWAROVSKI, KRYSTALY - jsou lepené na hodinkách a šperkách - opět - pokud máte produkt s kamínky - nevystavujte ho vůbec vodě. Tím uchráníte jeho delší životnost. Na vypadlé kamínky se nevztahuje záruka. 

Zásady pro zachování vodotěsnosti Vašich hodinek nedodržení níže uvedených zásad může mít za následek narušení vodotěsnosti hodinek a případnou ztrátu záruky. - Jsou-li hodinky vlhké nebo pod vodou, nemanipulujte s korunkou ani s tlačítky. - Šroubovací korunky musí být vždy zcela dotaženy, ostatní dotisknuty do základní pozice. - Nikdy nepoužívejte hodinky při koupeli v horké vodě. - Ke ztrátě vodotěsnosti může dojít při prudkém ochlazení např. sluncem rozpálených hodinek v chladné vodě (vlivem jiné roztažnosti různých materiálů).
 V případě, že se i přes dodržení těchto zásad objeví v hodinkách voda nebo kondenzovaná vlhkost nechte ihned hodinky zkontrolovat. - Hodinky 10 a 20 ATM doporučujeme při častém používání předložit k pravidelné roční prohlídce u hodináře.
 
Další zásady správného používání: Teplota
 
Nevystavujte hodinky přímému slunečnímu záření a neponechávejte je příliš dlouho v extrémně horkém či chladném prostředí. Také se vyvarujte prudkým změnám teploty (zásadně nepoužívejte hodinky např. v sauně, nenechávejte je na palubní desce automobilu nebo neskákejte s rozehřátými hodinkami ze slunce do studené vody,.). Předejdete tak chybné funkci, předbíhání nebo zpožďování hodinek, narušení vodotěsnosti a zkrácení životnosti baterie.
 
Nárazy
 
Hodinky snesou běžné nárazy a otřesy při standardním denním používání a neagresivních sportech. Při pádu hodinek na tvrdý povrch nebo při silném nárazu se mohou hodinky poškodit, případně zničit.
 
Magnetické pole
 
Hodinky odolávají magnetickým polím do intenzity 60 gaussů a nemohou být ovlivněny běţnými domácími spotřebiči. Avšak při vystavení silnému magnetickému poli, mohou být poškozeny nebo případně zničeny.
 
Statická elektřina
 
Integrované obvody uvnitř hodinek jsou velmi citlivé na statickou elektřinu. Dostanou-li se do kontaktu se statickým nábojem mohou být poškozeny nebo zničeny. Proto nikdy hodinky v žádném případě neotvírejte.
 
Chemikálie a plyny
 
Hodinky musí být chráněny před stykem s agresivními chemikáliemi a plyny. Kontaktem s nimi může dojít ke změně barvy pouzdra, tahu či řemínku hodinek, naleptání povrchu případně narušení těsnosti hodinek. Vyvarujte se čištění hodinek čistícími prostředky jako jsou ředidla, benzíny, rozpouštědla atd.
 
Doporučená péče o Vaše hodinky
 
Baterie
 
Životnost baterie je počítána okamžikem vložení do hodinek ve výrobním závodě a slouží výhradně ke kontrolním účelům. Záruka se na výměnu baterie nevztahuje. Při prvním náznaku vybití baterie zajistěte její výměnu. Zejména u vodotěsných hodinek proveďte výměnu u autorizovaného prodejce.
 
Řemínek nebo tah
 
Doporučujeme neutahovat řemínek (tah) hodinek příliš pevně. Mezi řemínkem a zápěstím by mělo být možné vsunout prst. Kovový tah by měl být z hygienických důvodů a pro zachování elegantního vzhledu pravidelně čištěn. Omyjte jej mýdlovou vodou a vytřete do sucha jemnou utěrkou. V hodinářských opravnách můžete nechat tah důkladně vyčistit ultrazvukem.

Doporučené používání hodinek ve vodě

K prohybu ve vodním prostředí (plavání, vodní sporty, skákání do vody,...) doporučujeme používat pouze hodinky s označením 10ATM nebo 20ATM. Voda negativně ovlivňuje životnost kožených řemínků. Chceteli Vaše hodinky používat pro plavání či vodní sporty, vybírejte raději hodinky s kovovým tahem případně plastovým či gumovým řemínkem. K pohybu ve vodním prostředí dodržujte výše uvedené zásady pro vodotěsnost. Po přímém kontaktu s vodou setřete vlhkost z pouzdra a řemínku (tahu) jemnou utěrkou. Pakliže hodinky přišly do kontaktu se slanou vodou, musí být poté umyty v čisté vodě a otřeny do sucha.

Udržujte hodinky v čistotě

Jelikož jsou řemínek a pouzdro napadány potem při přímém styku s pokožkou,mohou se objevit známky koroze a napadání povrchové úpravy, pokud nejsou hodinky příliš dlouho čištěny, Pravidelně tedy Vaše hodinky ošetřujte. Pouzdro hodinek, případně tah očistěte měkkým hadříkem navlhčeným v mýdlovém roztoku a vytřete do sucha. Frekvence údržby výrazně závisí na prostředí v jakém hodinky používáte. Udržování čistoty je důležité i z hygienického hlediska, předejdete tím případným dermatologickým problémům.

Povrchová úprava

V případě, že jste zakoupili zlacené náramkové hodinky, či hodinky s podobnou povrchovou úpravou, vezměte na vědomí, že povrchová úprava u těchto hodinek je náchylnější na mechanické opotřebení. Hodinky s takovou povrchovou úpravou nejsou určeny k nadměrnému namáhání. Životnost zlacení výrazně prodloužíte vyvarujete-li se kontaktu hodinek s potem (např. při sportu, za vysokých teplot, ), chemikáliemi a agresivními látkami (např. mytí nádobí, práce s barvami, ). Pakliže dojde ke znečištění hodinek, povrch otřete vlhkým hadříkem a poté osušte. Chcete-li používat hodinky při sportu nebo fyzické práci volte raději hodinky např. s masivním ocelovým pouzdrem bez zlacení.

Novinky z našeho blogu

Jak pečovat o své šperky?
Jak pečovat o své šperky?
Ať si koupíme obyčejnou bižuterii nebo drahou značkovou - o obojí musíme pečovat stejně. číst celé
Valentýn
22.12.2018 Tip na dárky
Valentýn
❤️ Blíží se Valentýn ❤️ číst celé
Jak poznat originál?
Jak poznat originál?
Pár rad a návodů jak poznat, že kupujete originál číst celé
Chceš novinky, akce a slevy? Zaregistruj svůj email!
Buďme v kontaktu! Nebudeme Tě spamovat denně - pošleme jen to nejnutnější! Můžeš se kdykoli odhlásit. 
Záruka originality

Kde nás najdete

Nemáme klasický kamenný obchod

Máme showroom - domluvte si schůzku

Husovo nám. 39/26

Beroun, 266 01

Kontakty
Logo
(Po-Pá, 11-17 hod.)
Všechny fotky a značky prezentované v našem eshopu jsou chráněny autorským zákonem jejich příslušných vlastníků. Jakékoli kopírování nebo napodobování prvků těchto stránek je zakázáno. © 2011-2021, Šperkoviště.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz