Vše budeš vědět první! Můžeš se kdykoli odhlásit.
O zakoupené kousky je potřeba pečovat, aby byly stále krásné.
BIŽUTERIE - neznačková bižu - Vyhněte se kontaktu s vodou. Když už se nějaký kousek namokří - ihned vysušte. Neuchovávejte ve vlhkém prostředí jako jsou koupelny atd. Nejlépe uložte do šperkovnice. Takto uchováte co nejdéle své kousky jako nové.
ZNAČKOVÁ BIŽUTERIE - platí u ni to stejné co u neznačkové - Vyhněte se kontaktu s vodou. Když už se nějaký kousek namokří - ihned vysušte. Neuchovávejte ve vlhkém prostředí jako jsou koupelny atd. Nejlépe uložte do šperkovnice. Takto uchováte co nejdéle své kousky jako nové.
HODINKY - většinou jsou vyrobené z nerezové oceli, která je odolná, ale zbytečně je nevystavujte velkému množství vody - popř. dodržujte pokyny výrobce - o voděodolnosti. Na pozlacené kousky - tzn. žluté a růžové zlato - obzvlášť pečlivě opatrujte a nevystavujte zbytečně vlhkosti.
KAMÍNKY SWAROVSKI, KRYSTALY - jsou lepené na hodinkách a šperkách - opět - pokud máte produkt s kamínky - nevystavujte ho vůbec vodě. Tím uchráníte jeho delší životnost. Na vypadlé kamínky se nevztahuje záruka.
Doporučené používání hodinek ve vodě
K prohybu ve vodním prostředí (plavání, vodní sporty, skákání do vody,...) doporučujeme používat pouze hodinky s označením 10ATM nebo 20ATM. Voda negativně ovlivňuje životnost kožených řemínků. Chceteli Vaše hodinky používat pro plavání či vodní sporty, vybírejte raději hodinky s kovovým tahem případně plastovým či gumovým řemínkem. K pohybu ve vodním prostředí dodržujte výše uvedené zásady pro vodotěsnost. Po přímém kontaktu s vodou setřete vlhkost z pouzdra a řemínku (tahu) jemnou utěrkou. Pakliže hodinky přišly do kontaktu se slanou vodou, musí být poté umyty v čisté vodě a otřeny do sucha.
Udržujte hodinky v čistotě
Jelikož jsou řemínek a pouzdro napadány potem při přímém styku s pokožkou,mohou se objevit známky koroze a napadání povrchové úpravy, pokud nejsou hodinky příliš dlouho čištěny, Pravidelně tedy Vaše hodinky ošetřujte. Pouzdro hodinek, případně tah očistěte měkkým hadříkem navlhčeným v mýdlovém roztoku a vytřete do sucha. Frekvence údržby výrazně závisí na prostředí v jakém hodinky používáte. Udržování čistoty je důležité i z hygienického hlediska, předejdete tím případným dermatologickým problémům.
Povrchová úprava
V případě, že jste zakoupili zlacené náramkové hodinky, či hodinky s podobnou povrchovou úpravou, vezměte na vědomí, že povrchová úprava u těchto hodinek je náchylnější na mechanické opotřebení. Hodinky s takovou povrchovou úpravou nejsou určeny k nadměrnému namáhání. Životnost zlacení výrazně prodloužíte vyvarujete-li se kontaktu hodinek s potem (např. při sportu, za vysokých teplot, ), chemikáliemi a agresivními látkami (např. mytí nádobí, práce s barvami, ). Pakliže dojde ke znečištění hodinek, povrch otřete vlhkým hadříkem a poté osušte. Chcete-li používat hodinky při sportu nebo fyzické práci volte raději hodinky např. s masivním ocelovým pouzdrem bez zlacení.